Prejudices, faded glory of old places…

...

Sem žid, tak musím být lakomý.
Nosím sukně, jsem děvka.
Nosím černou, talk jsem Gotik nebo Emař.
Jinak se oblékám, tím jen hledám pozornost.
Nosím si co chci, proto jsem pozér.

Bla, bla, bla….

Taky vás tohleto tak rozčiluje? Jedna moje kamarádka byla exekuována bandou pubertálních výrostků za to, že měla růžovou sukni se spodničkou a mašli ve vlasech.

Mě opravdu nebaví, jak se lidi v týhle republice chovají k odlišnosti a kreativitě. Pokud chtějí být šedí v davu, prosím, ale nemuseli by kamenovat lidi, kteří v davu stát nechtějí a místo uniformních jeansů a sportovního trika si vezmou radši krásnou sukni s halenkou a do vlasů mašli … Proboha nejsme snad republika? Nemáme demokracii?
Když už si můžeme volit ze svého středu bandu neschopných, hrabivých, potácivých paviánů, mohla by ta většina v úvozovkách „normálních“ lidí respektovat tu skupinku do módy zapálených, kreativních lidí, co nechtějí táhnout hromadně s discostylem, džínostylem nebo teplákovkama. Ne?

Nejsem nijak zaujatá vůči Jeansům. Občas jsou dobré, do lesa, na práci.. na malování pokojů… ale nevyhovují mi. Nenadávám přeci na ulici kdejaké dámě v teplácích a elastickém tričku, ze kterého jí lezou všechny „břišní svaly“, tak proč bych měla nadávat někomu, kdo má sukni do pasu a krásnou halenku?
Kde jsou ty prvorepublikové způsoby?
Jo dobře, já která si tu ne blogu vylývám zlost kopou sprostých slov mám sotva co říkat, ale internet je anonymní místo, kde si to mohu dovolit. Existují pravidla slušnosti, která se v realitě už nedodržují a je jich škoda!
Dnes jsem byla pod Barrandovskou skálou. Tam, co je stará plovárna, nad ní Barrandovské Terasy a oblíbaný Bar Trilobit. Oblíbený v době první republiky, kdy se tam scházela smetánka a hvězdy stříbrného plátna. Je škoda toho, jak to tam vypadá. Terasy se prý budou opravovat. Yay for this! Plovárna asi už ne a Trilobit je už navždy ztracen. Bydlí tam teď bezdomovci a jelikož to byla dřevostavba, asi to spíš strhnou než opraví.. Opravovt není co.

barrandovské terasy

plovárna a terasy

Já bych ráda někdy viděla něco ze zašlé slávy některých slavných míst z doby, kdy být čech neznamenalo být buran, neumět se chovat v restauraci a pořvávat na slečnu v krásných šatech: „..ty odporná krávo si myslíš když máš na sobě ten hnus co!…“ nebo“ a slečno.. kde je jako maškarní hahahahahaha ste se zapoměla v pravěku?“
Chtěla bych, aby elegance a vkus zase něco znamenal a dobré vychování na ulici bylo samozřejmostí. Každý se někdy rozčílí, kdo ví jak by to bylo kdyby v té době byl internet, ale mě dneska nikdo nemůže zazlívat, že si tu anonymně vylévám srdce. Je to tu můj prostor. Pokud někomu vadí můj přístup k tuposti obyvatelstva, nemusí tu být, nahoře v pravo je křížek, doporučuji ho lidem použít, když nesouhlasí s mou existencí. In real live byste si mě sotva všimli.

Nemám ráda předsudky a čecháčství, nemám ráda stádovost a zabedněnost, nemám ráda moderní přestavby a chtěla bych, aby se stavěly domy v secesním stylu, chtěla bych být paní továrníková a moct nosit róby každý den, chtěla bych znát barrandovské terasy ještě v době, kdy tam nevedla dálnice. Chtěla bych…

Carpe diem quam minimum creduls postero
Gloria

Reklamy

2 komentáře to “Prejudices, faded glory of old places…”

  1. to první, jsem žid tak sem tohle…to je fakt pravdivý. Mě je jedno jak se kdo oblíká, co poslouchá, co dělá s některýma lidma si sednu víc, protože máme společné zájmy, ale s těma co nemám tak je nebudu třeba odsuzovat za to , že poslouchají evu a vaška(i když asi v hlavě bych s etomu smála:D) džíny, no ty nosím, protože na chatě nebudu běhat v sukni, nebo když jsem nechcípaná nebo když jdu na florbal.Ale taky mám ráda hodně sukně a šaty. A nosím černou, ale zároveň tak miluju růžovou. Takže já potkat slečnu s tylovou sukýnkou a halenkou a s mašlíčkou tak jí spíš z lásky znásilním než bych ji nadávala. Já třeba nemusím disco styl, ale tak nikomu to nebudu vnucovat a odsuzovat ho za to. Ale tak hlavně člověk nemůže všechny svoje problémy a posměšky od ostatních házet na rodnou zem. Lidi jsou všude stejní.

  2. Můj názor je že nebýt 2.sv.války a ruské okupace našeho území, jsme zcela na jiné úrovni a to nejen finančně, ale hlavně intelektuálně. Tahle země mi poslední dobou přijde spíš za trest než jako místo k žití. Mě se celkem líbí být čech, máme krásnou architekturu, historii i přírodu..jen ti lidi to občas docela dost kazí

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: