Onuce je víc než ty, smiř se s tím.

Brej dén.

Noc..

To je něco pro zasmání.
Neb mě je spíš dost pofidérně.

Milý deníčku.
Guess what!*
HOVNO!

Mám pocit marnosti nad marnost.
Čtvrtek se jevil jako zlatý den. A to doslova. Výloha už nabývala oslepujícího lesku, Okamura se rozčiloval do telefónu na sobě zlatou bundičku. Okolo proběhla do zlata oděná napodobenina psa (= čtěte pudl). Projel auťák zlaté barvy, který se leskl víc než právě vyleštěná mosazná výloha a házel prasátka do očí kolemjdoucích až áchali a óchali. Bolela mě nová plomba za jednu Boženu, ale bylo mi v celku fajn, mám ráda vrtání a zubař mi naprosto nevadí pokud mi nechce dávat injekce na vrtání. Kdo si nechá dávat na vrtání injekci???

… jen keš v nedohlednu a v peněžence se po vydání české spisovatelky do rukou zubařčiných, lesklo sotva osm korun.
Ale koho to zajímalo, když svítilo sluníčko a v tašce se skvěla mužova nová hračka = telefón s dotykáčem.

Dneska se už nic tak oslňujícího nekonalo. Den zešedl jako mužovo bílé spodky když je pere jeho matka. Okamura dneska nejspíš trajdal kdesi na Moravě, neb tam včera, dle FB, měl nějakou besedu bo co. Spokojila jsem se jen s barevnou superkreací Zuzany Norisové a civěním na plný pult sladkostí v Panerii ( http://www.paneria.cz/cz/prodejny – najděte si tu na Národní třídě, a jo přesně ta výloha vpravo, tam sem dneska makala…). Ne nepřeju vám koukat několik hodin na jídlo, ten Antikvariát vedle byl o tolik snazší. Nejlepčí byl pocit, že si nemůžu koupit ani kafe, protože chlebodárce přinese prachy až v pondělí (kdo ví jestli) a to že každej z nás, co tam makáme, nemá už ani na lístek na metro ho jaksi nezajímá.
No co. Máme tě sice chlape rádi, ale kuře zadarmo nehrabe… nebo jo?

No a vysílený člověk, který chce spát, asi není dostatečný důvod k ohleduplnosti ani pro „spolubydlící“.
Milé, když vás vzbudí vyštěknutí jakési skutečnosti o právě probíhající aukci na Aukru – Pan Otec nemluví potichu on řve i oznamovací věty, jako by se s někým hádal. Následně hlasité pozdravy právě přizvonící se osoby, která asi netuší k čemu jsou klíče a rozsvícení velkého světla vám do spícího ksichtu – ono jaká matka taká Anča…. Přičemž váš drahý dřepí u kompu a nikomu na to neřekne ani ZBLA..

Jo. Asi musim začít třískat s dveřma ve dvě v noci, mixovat si koktejl v 5 ráno těsně před budíkem, který má zbudit zbytek osazenstva. Svítit do ksichtu nemocným. Mluvit nahlas těsně vedle unavených, spících a vůbec se chovat podobně neurvale a sobecky.
Jo… To bych měla.
Škoda, že mě maminka naučila být tak ohleduplná k ostatním lidem.

Pokud někomu přijdu zahořklá, má recht..
Gloria

* překlad pro Wel: Hádej co!

Reklamy

Jedna odpověď to “Onuce je víc než ty, smiř se s tím.”

  1. Wel děkuje za překlad.
    No a k tvému nápadu na závěr – jenže tohle tvé rebelství by mělo snadný konec – Velký otec by tě defenestroval z okna – po kouskách, pomocí jídelního náčiní, neb vejška to není u vás jinak dostatečná k tomu, aby jsi se nevrátila….
    Hm, ženská, nemáš to lehké, ale je to prostě fakt, že mladí začínající osobní šmíráci Mistra Okamury jsou denně v ohrožení života, zvykej si….a Ondru kopni, že zapomněl na bílého hrocha a na to, že se má bít za svoji princeznu 😀

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: